"Projekty spoločnosti Capco mi pomohli posunúť moju profesionalitu na vyššiu úroveň."

Rok nástupu do CAPCA: 2013
Pozícia:                    Principal Consultant
Zručnosti:                 obchodný analytik, test manažér, produktový manažér
Záujmy:                            Cestovanie, šport

Pre spoločnosť Capco pracujem viac ako sedem rokov. Predtým, ako som sa usadila v Bratislave, som cestovala, študovala a žila v Londýne, Bostone a nakoniec som strávila tri roky v Sydney, ktorého životný štýl ma absolútne očaril.

Vždy som túžila po práci, ktorá by mi umožňovala pracovať na rozličných úlohách a získať vedomosti a skúsenosti z rôznych oblastí, a ktorá by mi tiež umožňovala pracovať medzinárodne bez nároku na presťahovanie sa do inej krajiny. Capco spĺňalo všetky moje požiadavky.

Môj nástup do Capco prebiehol veľmi rýchlo a hladko a predchádzalo mu niekoľko kôl pohovorov s manažérmi zo slovenského a nemenckého officu, vrátane vtedajšieho CEO Slovakia. Týždeň od prijatia pracovnej ponuky som sedela v lietadle a smerovala do Zürichu, kde som sa stala členom novo-vytvoreného tímu, ktorý začal pracovať na jednom z najväčších bankových projektov, aké Capco malo. Doteraz si pamätám nadšenie, s akým som túto výzvu prijímala.

Bol to zatiaľ najlepší team, s akým sa mi počas mojej kariéry podarilo pracovať. Našou úlohou bolo nahradiť starú platobnú platformu banky a taktiež niekoľko zastaralých systémov, ktoré sa rokmi stali príliš komplikovanými, predraženými a už viac neponúkali požadovaný výkon. Predstavili sme nový platobný systém, ktorý ponúkal nielen požadované funkcie, ale odzrkadľoval aj legislatívne požiadavky. Počas štyroch rokov strávených na tomto projekte som získala nenahraditeľné poznatky o bankových procesoch a systémoch,testovaní a o riadení projektov a ich cykloch. Zdokonalila som sa aj v iných oblastiach, naučila som sa efektívne plánovať čas a úlohy, riešiť problémy a v každej situácii myslieť kriticky.

Účasť na rôznych projektoch mi pomohla posunúť moje profesionálne zručnosti na vyšší level. Získala som vedomosti a odborné znalosti z rôznych oblastí ako sú finančné a technické analýzy a požiadavky, funkčné testovanie a produktový manažment. Mala som možnosť pracovať na viacerých pozíciách, začínajúc ako business analytik, neskôr som pracovala ako tester a test manažér, a v súčasnosti zastávam pozíciu produktového manažéra u jedného z našich kľúčových rakúskych klientov pôsobiacich v oblasti alternatívnych platieb. Každá pozícia ma naučila niečo nové a ukázala mi ako sa na problémy a riešenia možno pozrieť z rôznych uhlov pohľadu.

Počas mojej kariéry v Capco som stretla veľa inšpiratívnych ľudí z rôznych krajín sveta, ktorí ma viedli ako manažéri, niektorí sa stali mojimi projektovými a tímovými partnermi, a v mnohých prípadoch sa stali mojimi priateľmi. Mala som príležitosť priamo spolupracovať so CEO pre Rakúsko, Nemecko, a Slovensko Bodom Shaeferom a s vedúcim digitálnych finančných služieb Oliverom Geiselerom.Je naozaj neoceniteľné mať možnosť denne pracovať s kolegami, ktorí sa delia o svoje dlhoročné a bohaté skúsenosti a odborné znalosti a posúvajú celý team neustále vpred.

Capco ponúka svojim zamestnancom nielen atraktívne projekty a možnosť komunikovať a pracovať so zaujímavými klientami, ale taktiež sa stará o svojich zamestnancov a ponúka im množstvo benefitov. Capco tiež podporuje profesionálny rozvoj svojich zamestnancov prostredníctvom rôznych školiacich programov a možnosťou získať medzinárodne uznávané certifikáty (ISTQB, Prince2 atď.).

Práca v Capco mi ponúka nielen inšpiráciu a výzvy, ale aj rovnováhu v mojom pracovnom živote, čo je pre mňa ako mamu štvorročnej dcéry veľmi dôležité. Mimo pracovného času sa venujem rôznym športom,ktorými kompenzujem pracovné dni väčšinou strávené za počítačom. Cestovanie a spoznávanie nových miest a krajín je však stále mojou najväčšou vášňou.